Turnieje finałowe Mistrzostw Śląska juniorów i kadetów

Zakończyliśmy finał Mistrzostw Śląska juniorów. Przed Wami końcowa klasyfikacja, nagrody indywidualne i cząstkowe wyniki:

1. Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel I
2. Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa
3. Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel II
4. Hemarpol Norwid Częstochowa
5. BBTS Włókniarz Bielsko-Biała
6. ANBUD MKS Będzin

Najlepszy przyjmujący: Jakub Czyżowski (AT Jastrzębski Węgiel)
Najlepszy rozgrywający: Dawid Gruszczyński (AT Jastrzębski Węgiel)
Najlepszy atakujący: Krystian Walczak ( AT Jastrzębski Węgiel)
Najlepszy środkowy: Patryk CIchosz (AT Jastrzębski Węgiel)
Najlepszy libero: Jan Pogłodziński (Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa)
MVP turnieju: Michał Gierżot (AT Jastrzębski Węgiel)

AT Jastrzębski Węgiel I: Gruszczyński, Szymczak, Walczak, Komorowski, Czyżowski, Chudziak, Gierżot, Jarosiński, Nowak, CIchosz, Rakowski, Połyński, Fedak, Janicki
AT Jastrzębski Węgiel II: Kundera, Tuz, Roque de Olivera, Kulig, Krysiewicz, Kowalski, Puchcij, Brzenk, Malczewski, Brzoza, Wojciechowski, Kufka, Pogoda, Wągiel

Grupa A
Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:16, 25:15) MVP: Rafał Lal (AZS)

BBTS Włókniarz Bielsko-Biała – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel II 2:3 (15:25, 26:24, 14:25, 26:24, 10:15) MVP: Filip Roque de Olivera (AT JW II)

Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel II – Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa 0:3 (17:25, 21:25, 20:25) MVP: Michał Nowakowski (AZS)

Grupa B
Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel – ANBUD MKS BĘDZIN 3:0 (25:12, 31:29, 25:12) MVP: Jakub Czyżowski (AT JW)

ANBUD MKS BĘDZIN – Hemarpol Norwid Częstochowa 0:3 (23:25, 14:25, 16:25) MVP: Jakub Rugała (Norwid)

Hemarpol Norwid Częstochowa – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 1:3 (18:25, 18:25, 25:22, 17:25) MVP: Michał Gierżot (AT JW)

Mecz o V miejsce
BBTS Włókniarz Bielsko-Biała – ANBUD MKS BĘDZIN 3:1 (25:22, 25:23, 17:25, 25:21) MVP: Adrian Markiewicz (BBTS)

I PÓŁFINAŁ
Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – Hemarpol Norwid Częstochowa 3:0 (25:16, 25:18, 25:18) MVP: Jakub Kamiński (AZS)

II PÓŁFINAŁ
Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel II 3:0 (25:18, 25:14, 25:18) MVP: Krystian Walczak (AT JW)

Mecz o III miejsce
Hemarpol Norwid Częstochowa – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel II 1:3 (13:25, 18:25, 25:23, 21:25) MVP: Filip Roque de Olivera (AT JW II)

Finał
Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 1:3 (11:25, 19:25, 25:20, 16:25) MVP Michał Gierżot (AT JW)





Jesteśmy MISTRZAMI ŚLĄSKA!!!! Po juniorach przyszła pora na naszych kadetów.

W finale pokonaliśmy zespół Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa 3:1 (29:27, 23:25, 24:26, 19:25) MVP meczu finałowego został nasz rozgrywający – Bartosz Fijałek.

Nasi zawodnicy zgarnęli również nagrody indywidualne:

Najlepszy rozgrywający turnieju: Bartosz Fijałek
Najlepszy przyjmujący turnieju: Aleksander Pikuła
Najlepszy środkowy turnieju: Mateusz Kufka
Najlepszy libero turnieju: Kuba Hawryluk
MVP turnieju: Kajetan Kubicki

Skład naszego zespołu: Fijałek, Tuz, Siejka, Badowski, Pikuła, Gromski, Kubicki, Hawryluk, Piksa, Kufka, Styrnol, Haręża, Fedorowicz, SIwek, Bengier, Dudzik.

Wyniki:

Faza grupowa
Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel – ANBUD MKS BĘDZIN 3:0 (25:15, 25:19, 25:14) MVP spotkania: Kajetan Kubicki
UKS Jedynka Jaworzno – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 0:3 (14:25, 19:25, 11:25) MVP spotkania: Mateusz Kufka

Półfinał:
Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel – Hemarpol Norwid Częstochowa 3:0 (25:13, 25:22, 25:18) MVP spotkania: Bartosz Fijałek

Finał:
Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 1:3 (29:27, 23:25, 24:26, 19:25) MVP spotkania: Bartosz Fijałek