Podziękowania Dyrektora

Właśnie nadszedł oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020.

Aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w połowie marca zapadła decyzja o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Zupełnie nowa organizacja pracy, nauczyciele musieli uruchomić swoją kreatywność oraz wykorzystywać inne niż dotychczas metody dydaktyczne.
Z kolei WY drodzy uczniowie musieliście przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą. Bardzo dziękuję Waszym rodzicom, wyrażam swoje uznanie i szacunek.
Ten rok szkolny był wyjątkowy jeszcze pod jednym względem. To był pierwszy – historyczny rok działalności nowej prywatnej szkoły Akademii Talentów. Teraz Akademia to nie tylko sport na wysokim poziomie ale również idąca z nim w parze nowoczesna szkoła.

Dziękuję wszystkim nauczycielom i trenerom, wyrażam wdzięczność za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych. Szczególne słowa podziękowania kieruję do naszego organu prowadzącego na czele z Panem Prezesem Adamem Gorolem za wszelkie wsparcie podczas całego roku szkolnego, zaangażowanie w sprawy szkoły oraz zaufanie. Dziękuję również Jastrzębskiej Spółce Węglowej, za to że cały czas wspiera Akademię Talentów i pozwala nam się rozwijać.

Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja dla wszystkich nas. Jednak i z tej trudnej sytuacji wyciągamy wnioski, zdobywamy nowe doświadczenia i umiejętności, które z pewnością wykorzystamy w nowym roku szkolnym.
Mam nadzieję, że we wrześniu wrócimy do szkoły w normalnym trybie a nowe technologie i nowe metody pracy nie będą nam zastępować kontaktów osobistych a tylko sprawią, że nauka będzie łatwiejsza i ciekawsza.

Życzę spokojnych i bezpiecznych wakacji!

Dyrektor ZSMS „Jastrzębski Węgiel”
Andrzej Pawłowski